تسمه برزنتی

تسمه برزنتی

تسمه برزنتی

تسمه برزنتی تخت در واقع پر کاربرد ترین نوع تسمه در ایران می باشد که در دو طرف دارای حلقه های بافته شده بصورت پارچه ای برای اتصال می باشد . تسمه برزنتی گرد یا تسمه اسلینگ که بصورت یکپارچه و پیوسته بافته شده است و بصورت اسلینگ در دو طرف مورد استفاده قرار می گیرد. تسمه برزنتی باز که بصورت متری از روی کلاف و مطابق درخواست مشتریان به فروش می رسد .
طول مفید این نوع تسمه چینی هر چند اغلب کوتاهتر از محصولات اروپایی است اما در دهه گذشته با توجه به پیشرفت چشم گیر صنایع کشور چین با خرید و استفاده از مدرن ترین ماشین آلات صنعتی استفاده از  این تسمه تولیدی این کشور را نیز به حداکثر رسانده است .

تسمه برزنتی در رنگ های مختلفی عرضه می شود که فاکتور های مفهوم داری هستند. بدین معنا که طبق استاندارد قابلیت لیفتینگ بار به میزان مشخص در واحد عرض تسمه و البته متناسب با تعداد لایه های بکار رفته برای رنگ های مختلف به میزان مشخصی تعیین شده است . معمولا این تسمه با اینچ و سپس تعداد لایه های منجید شناخته می شود .
تسمه منجید یک نوع تسمه صنعتی است که برای انتقال قدرت و حرکت در صنایع مختلف استفاده می‌شود و از جنس برزنت تهیه می‌شوند که یک جنس مقاوم و انعطاف‌پذیر است. در واقع تسمه برزنت منجید در انواع مختلفی از جمله عرض، ضخامت و طول موجود است . ابعاد و سایز بندی این محصولات معمولاً بر اساس نیازهای خاص هر برنامه و صنعت تعیین می‌شود .
ضخامت این نوع تسمه الواتوریا همان تسمه منجید متفاوت است. ضخامت و طول تسمه نیز معمولاً بر اساس نیازهای مشتری قابل تعیین است .
جنس‌های معمول برای این تسمه شامل پلی استر، پلی اتیلن، پلی آمید و پلی اورتان است. همچنین ابعاد و سایز بندی تسمه برزنتی نوار نقاله نیز تأثیر مهمی در قیمت آن دارد .

با همه این ها قیمت تسمه که مقاومت بالاتری در برابر سایش و شرایط محیطی مانند حرارت، رطوبت و مواد شیمیایی دارند، معمولاً بیشتر است و مقاومت در برابر سایش و عوامل خارجی می‌تواند با استفاده از پوشش‌های مختلفی از جمله لایه‌های مقاوم در برابر حرارت، پوشش‌های ضد سایش و پوشش‌های ضد مواد شیمیایی تقویت شود
برای برقراری نقاله‌های با بار سنگین، تسمه‌هایی با قدرت کششی بالا استفاده می‌شود .
تسمه برزنتی لب تخت یا برش خورده تسمه هایی هستند که با عرض بالا در کارخانه ها تولید می شود و پس از آن جهت فروش در عرض های مختلف برش خورده می شود و یا بابرش فابریک کارخانه تولید کننده ارسال می گردد. این تسمه اغلب در صنایع بصورت تسمه تخت همراه با قاشقک بکار گرفته می شود که قاشقک یا باکت بر روی این تسمه صنعتی در فواصل مختلف استفاده می شود .

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *