تسمه گرد پلی ارتان

تسمه گرد پلی ارتان

تسمه گرد پلی ارتان

تسمه پلی ارتان ترکیباتی شبیه به دیگر تسمه های صنعتی دارد تنها تفاوت آن در شکل ظاهری و هندسی آن است که بدون لبه و به صورت گرد است. به دلیل وجود لبه در تسمه های صنعتی میزان تنش زیاد و انعطاف تسمه کاهش می یابد و به دلیل افزایش تماس آن به قطعه باعث سایش نیز می شود. تسمه پلی ارتان به دلیل نداشتن لبه مقاومت سایشی بالایی دارد و دچار سایش نمی شود. مواد اولیه تسمه جوشی و دیگر تسمه های صنعتی از یک نوع است ولی در مقابل تسمه گرد پلی ارتان از مقاومت سایشی بیشتری برخوردار است.


از انواع تسمه‌های صنعتی با سطح مقطع گرد می‌توان به تسمه پلی کرد و پلی اورتان اشاره کرد. تسمه‌های پلی کرد از مواد پلیمری پلی اورتان یا PU ساخته‌شده و در بازار با عنوان‌های تسمه استخوانی یا تسمه بنکور نیز به فروش می‌رسند.
این تسمه‌ها در سایزهای مختلف طول و عرض به‌صورت مدارباز تولید و به بازار عرضه می‌شوند. تسمه‌های بنکورد انعطاف پذیری بالایی در جهات مختلف داشته و کارایی فراوانی در صنعت‌های مختلف دارد. نصب و اتصال این تسمه‌ها به سادگی قابل انجام است.
این نوع از بلت به دلیل جنس پلی ارتان آن یکی از مهم ترین و کارآمد ترین تسمه ها برای انتقال نیرو غلطک به غلطک و یا به عنواع کانوایر و تسمه نقاله است.
از این تسمه بیشتر درانواع صنایع : در انواع صنایع کاشی سازی صنایع شیشه سازی چاپ و بسته بندی سرامیک سازی ،مورد استفاده قرار می گیرند.

تسمه تایم PU تسمه های نوآورانه ای با کارایی بالا برای انتقال نیرو هستند که با بدنه رزین پلی ارتان و سیم کششی در فیبر فولادی یا آرامید ساخته شده اند. مدول الاستیک بالای طناب‌های کششی، پایداری ابعادی خوبی را در زیر بار فراهم می‌کند. فرآیند تولید، بر اساس یک تکنولوژی منحصر به فرد و بسیار پیچیده، همراه با کیفیت بالای مواد مورد استفاده، تسمه های ما را بسیار دقیق می کند.

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *