تسمه تایم دنده گرد

تسمه تایم دنده گرد

تسمه تایم دنده گرد

انواع مختلف تسمه تایم ها ، در اکثر ماشین آلات صنعتی و حتی خودرو ها از این تسمه جهت انتقال نیروی موتور و گشتاور آن استفاده می کنند. مهم ترین و بهترین قسمت استفاده از این تسمه های دنده گرد چفت شدن خوب این تسمه ها با انواع بلبرینگ ها و رولبرینگ ها است که باعث شده بر خلاف تسمه های تخت به هیچ عنوان لیز نخورده و به خوبی به چرخش خود ادامه دهند. تسمه دارای یک سری دندانه است که حالت نیم دایره دارند و سر این دندانه ها بر خلاف تسمه تایم های دنده تخت، تخت نیست به همین خاطر به آن تایم دنده گرد می گویند .

آلیاژ ها و کیفیت تسمه های دنده گرد از بهترین و با کیفیت ترین مواد اولیه ساخته شده که به خوبی می تواند در برابر سایش و روغن و سوختگی مقاوم باشد. تسمه تایم ها را از پلاستیک و آلیاژ ها مختلف لاستیکی تولید می کنند که تسمه های دنده گرد نیز از این قضیه مستثنی نیستند. اما این نکته نیز حائز اهمیت است که تسمه تایم های بی کیفیتی نیز در بازار موجود هستند که پس از مدت کمی از استفاده دارای پارگی و آسیب به موتور می شوند که می تواند هزینه های بسیار زیادی را به بارآورد که باید در خرید آن دقت کنید .

کاربرد انواع تسمه تایم دنده گرد

تسمه تایم دنده گرد : 2M – 3M – 4.5M – 5M – 8M – 14M – 20M این خانواده از دنده گرد را (HTD) می نامند و در جاهایی که دستگاه با دور بالا کار می کند از این استفاده می شود .
تسمه تایم دنده تخت گام تسمه تایمینگ دنده تخت : MXL – XL – L – H – XH – XXH این نوع تسمه تایمینگ دنده تخت است و در جایی که دستگاه با قدرت بالا کار می کند مورد استفاده قرار می گیرد .
تسمه تایم دوطرف دنده گام تسمه تایم دوطرف دنده: DXL – DL – DH – D5M – D8M – D14M کاربرد این نوع تسمه تایمینگ در جاهایی می باشد که لازم است یک تسمه تایمینگ چند فولی را هم زمان به گردش در آورد .
این نوع تسمه ماننـد زنجير و چرخ دنـده عمـل می کند و دنده های تایم دنده گرد درگـیری مناسـبی با شــیارهای چـرخ دنده ایـجاد می کنـد و در ماشـین آلات کاشـی و سـرامیک، چاپ و بسـته بنـدی ، نـفت و پتروشیمی، مواد غذایی و… به کار می رود. این نوع تسمه در خودرو ها و در صنایع اسـتفاده شایانی دارند .

 

اما تشخیص این نوع تسمه با کیفیت بدون استفاده از تسمه تایم کاری بسیار سخت و دشوار است که به تجربه بسیار زیادی در این حوزه نیاز دارد تا بتوان یک تسمه عالی را انتخاب کرد. به همین خاطر سعی کنید که نه تنها تسمه تایم دنده تخت را بلکه تمامی انواع تسمه ها را از یک فروشگاه معتبر خریداری نمایید. گروه صنعتی تسمه میلاد کهن این امکان را به شما می دهد تا بتوانید یک تسمه تایم با کیفیت را به عالی ترین و مناسب ترین قیمت موجود در بازار خریداری نمایید .

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *