تسمه تایم مدار بسته

تسمه تایم مدار بسته

 

تسمه تایم مدار بسته در انواع ماشین آلات با حرکات دقیق و کنترل شده و با سرعت بالا، مورد استفاده قرار می گیرد و در بازه دمائی 25- تا 80+ سانتیگراد بدون مشکل کار می کند. مقاومت فوق العاده ای نسبت به روغن،گریس و چربی دارد . تسمه تایم های مدار بسته می توانند جنس های مختلفی مانند پلاستیک، پلی یورتان، کائوچو و … داشته باشند

تسمه تایم های مدار بسته لاستیکی

به علت مقاوم بودن در برابر حرارت و داشتن انعطاف پذیری بیشتر نسبت به تسمه مدار بسته پلی اورتان جهت استفاده در انواع تجهیزات صنعتی مناسب میباشند. تركيبات سازنده تسمه تایم  از جنس پلي يورتان مي باشد كه سيم های تابيده شده موجود در آنها به جهت بالا بردن استحكام كشش، بكار رفته است. همچنین عرض های توليدی استاندارد متفاوت و گام های متنوع تسمه تایم های مدار بسته، امكان انتخاب را بالا می برد.

تسمه تایمینگ مداربسته کائوچویی

از جنس ترکیبات لاستیکی (رابر) و الیاف نخی ساخته میشود. در تسمه تایم های مدار بسته، تسمه مداربسته کائوچوبی با گام های متنوع اینچی و متریک باعث تنوع در ساخت و موارد استفاده میشود. تسمه تایمینگ مدار بسته پلی یورتان از پلی یورتان ترموپلاستیک با سیم های فلزی از جنس استیل (فولادی) ساخته می شوند و مناسب سیستم های انتقال نیرو هستند. تسمه تایم های مدار بسته پلی یورتان نیازی به تعمیر و نگهداری ندارند . همچنین این تسمه های تایم مدار بسته نسبت به سایش، روغن و گریس مقاوم هستند.

تسمه تایمینگ مدار بسته

از جنس پلی یورتان ترموپلاستیک است که معمولاً بر روی مکانیسم‌های چرخشی یک سیستم انتقال نیرو نصب می‌شوند و این نوع تسمه اغلب نقش بسیار مهمی در کارکرد روان موتورهای احتراق داخلی دارند، جایی که میل لنگ را به میل بادامک متصل می کنند تا ترازهای دقیق (زمان بندی) بین این دو جزء کلیدی را در حالی که با چرخش متفاوت، اما ثابت، حفظ کنند و تقریباً در تمام موتورهای تولید شده قبل از 20سال گذشته، تسمه های تایم به طور یکنواخت از تسمه های ضخیم از لاستیک سخت و انعطاف پذیر ساخته می شوند و تا به امروز، مواد لاستیکی سختگیر به‌ منظور حفظ تنش بین قطعات متحرک حیاتی در کوتاه ‌مدت تا میان مدت، از نظر عملکردی یک راه‌حل ایده‌آل برای تسمه  مدار بسته باقی مانده‌اند.

مزیت اصلی تسمه های مدار بسته

این است که ساختار ترموپلاستیک آن را بسیار مقاوم ‌تر می‌کند و به مراتب کمتر مستعد نیاز به تعویض دوره ای نسبت به تسمه مواد است و  تایم مدار بسته بسیار صدای کمتری دارند که  در موارد نادری که به طور فاجعه بار خراب می ‌شوند، می ‌توانند آسیب ‌های شدید تر و گسترده‌ تری ایجاد کنند و علاوه بر این، کشنده‌های تسمه تایم  توسط فشار روغن موتور کنترل می‌شوند، به این معنی که حفظ این فشار در سطح صحیح میله همیشه ضروری تر می‌شود که  در مقابل، فشار پمپ آب معمولاً چیزی است که عملکرد مناسب کشش‌ را تعیین می‌کند، به همین دلیل است که اغلب توصیه می ‌شود که پمپ آب خود را همزمان با نصب تسمه تایم جدید تعویض کنید.

با این حال، در دوره های طولانی تر، ترکیبات لاستیکی تسمه مدار بسته از طریق قرار گرفتن مداوم در معرض گرمای بیش از حد موتور و تماس با مواد تهاجمی مانند روغن موتور مستعد تخریب هستند و نتیجه این قرار گرفتن در معرض طولانی مدت معمولاً از دست دادن کشش بهینه است که به نوبه خود بر زمان دقیق باز و بسته شدن سوپاپ های موتور تأثیر منفی می گذارد و  این امر نیاز به تعویض نهایی یک کامبلت را به منظور بازگرداندن عملکرد متزلزل موتور به اوج قبلی خود در تسمه تایمینگ مدار بسته دستور می دهد.

تسمه تایم  طیف وسیعی از عملکردهای مرتبط را در انواع دیگر سیستم های انتقال قدرت به جز موتورهای احتراق داخلی ارائه می دهند. و نمونه های رایجی که در فرآیند های تولیدی و صنعتی روزمره دیده می‌شود شامل تسمه‌های انتقال و تسمه‌های تعیین موقعیت خطی است و پیکربندی های مختلفی از تسمه مدار بسته در طیف گسترده ای از محصولات و فرآیندها استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *