تجهیزات صنعتی

تجهیزات صنعتی

تجهیزات صنعتی

صنعت جهانی به طور روزانه در حال پیشرفت بوده و در نتیجه آن، همه روزه، محصولات جدیدی با کیفیت های بهتر روانه بازار می شوند. در واقع تمامی محصولات و ابزار های صنعتی، به طور مداوم در حال بررسی و بهبود کیفیت می باشند و مهم تر از همه، به طور دائم در حال گسترش می باشد. که نمونه این پیشرفت ها و گسترش یافتن ها، ارائه محصولات و تجهیزات صنعتی متناسب با نیاز های رشته های مختلف که زیر مجموعه ای از فعالیت های صنعتی می باشند است.

به وضوح قابل درک است که برای دسترسی به عملکرد 100% و همچنین افزایش بهره وری، به طور دائم نیاز به وجود لوازم و تجهیزات صنعتی به روز می باشد.

امروزه در بازار جهانی، انواع مختلفی از ابزار ها و تجهیزات صنعتی یافت می شود که می توان گفت شناسایی و تشخیص بهترین کیفیت آن ها کمی دشوار است. به همین سبب، در این مطلب سعی در ارائه بهترین و مهم ترین نکات برای خرید انواع مختلفی از ابزار ها و تجهیزات صنعتی داریم. در واقع با معرفی مهم ترین اصول خرید ابزار های صنعتی به ویژه پر کاربرد ترین آن ها، سعی داشتیم نکات مفیدی را در خصوص آن ها بیان کنیم. در نتیجه توصیه می کنیم مطالعه این مطلب را از دست ندهید و با افزودن به دانش و آگاهی خود، سعی در خرید بهترین لوازم و تجهیزات صنعتی کنید تا بتوانید عملکرد خوب و مطلوبی را از ماشین ها و ابزار های صنعتی خود دریافت کنید و هم از مزایای بیشتری که به واسطه این تجهیزات به ماشین صنعتی شما داده می شود بهره مند شوید.

 

علائم تشخیص یک بلبرینگ اصل از تقلبی

برای خرید بلبرینگ که کیفیت مطلوبی داشته باشد و علاوه بر این، “اصل” باشد، باید چندین مورد را در نظر گرفت. یکی از این موارد، نوشته های حک شده بر روی بلبرینگ می باشد. طبیعتا شرکت های بسیاری اقدام به تولید بلبرینگ می کنند اما بلبرینگی که اصل باشد و کیفیت مطلوبی را داشته باشد، دارای نوشته های شناخته شده ای می باشد. شاید برایتان جالب باشد بدانید که کمپانی های تولید کننده بلبرینگ، دارای فونت و اندازه مشخصی از حروف است. در نتیجه یک بلبرینگ تقلبی دارای نوشته ای بسیار متفاوت با یک بلبرینگ اصل می باشد. علاوه بر این، یکی از راه های دیگر این است که کد حک شده بر روی بلبرینگ را با کد حک شده بر روی جعبه و یا کاتالوگ محصول چک کنید تا دریابید که تقلبی بوده و یا اصل است.

 

با اهمیت ترین تجهیزات صنعتی

درست است که همه ی ابزار های صنعتی از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردارند، اما باید اشاره کنیم که برخی از آن ها، جایگاه خاصی در صنعت دارند و بدون وجود آن ها انجام برخی کارها امکان پذیر نبود. به علاوه اینکه این محصولات از ساده ترین ابزار ها و تجهیزات صنعتی هستند اما اگر دقیق تر نگاه کنیم، می بینیم که حتی به روز ترین و با کیفیت ترین ماشین های صنعتی نیز امکان کار کردن بدون آن ها را ندارند. اما به نظر شما این ابزار ها و تجهیزات صنعتی چه نام دارند؟ کدام ابزار های صنعتی هستند که هیچ دستگاهی بدون وجود آن ها کار نمی کند؟ بلبرینگ ها از ساده ترین اما مهم ترین ابزار ها و تجهیزات صنعتی می باشند که به طور جالبی برای استفاده در صنایع مختلف خریداری می شوند.

 

علاوه بر این، تسمه نیز یکی دیگر از این تجهیزات صنعتی می باشد که تمامی ماشین های صنعتی با وجود آن ها، با عملکرد های ویژه و بهتری را از خود نشان می دهند. در واقع خرید تسمه یکی از سخت ترین کار ها می باشد. زیرا با داشتن انواع مختلف، جنس های متعددی از  آن ها نیز در بازار وجود دارد. به ویژه در بازار های امروزه که بیشتر ابزار ها و تجهیزات صنعتی از چین وارد می شوند. اما باید اشاره کنیم که با کمی توجه می توانید بهترین محصولات را خریداری کنید.

خرید تسمه و بررسی مواردی که نشان می دهد اصل است یا تقلبی

برای خرید تسمه، موارد بسیار زیادی وجود دارند که باید بررسی و چک شوند. یکی از این موارد، این است که میزان کشش و انعطاف تسمه را بررسی کنید. در واقع برای بررسی کشش تسمه باید به صدای آن هنگامی که در حال چرخش است گوش کنید. صدایی که از تسمه شل شده و یا دارای کشش کم و زیاد می باشد، بسیار زیاد است و در واقع به وضوح می توان فهمید که مشکل دارد. در نتیجه در هنگام خرید تسمه و استفاده از آن، حتما به این موارد توجه کنید.

اما یکی دیگر از مواردی که باید به آن ها توجه کنید بسته بندی محصول است. به این صورت که باید بو طور کامل و با جزئیات دقیق، اقدام به بررسی جعبه بسته بندی شده ی تسمه دقیق کنید. به بیان بهتر، قبل از خرید تسمه و پرداخت هزینه ی آن، باید به طور کامل بسته بندی را مورد بررسی قرار دهید تا دریابید که اصل است یا تقلبی. نحوه ی تشخیص نیز بسیار ساده است. به این صورت که عموما بر روی بسته بندی محصولات تقلبی، از نوشته های کمرنگ تری استفاده شده است. علاوه بر این، به صورت کامل و دقیق به جزئیات بسته بندی کردن دقت نشده است و در نتیجه، مشخصا اگر اقدام به خرید تسمه اصل کرده باشید، با بسته بندی بسیار شیک و متفاوتی رو به رو می شوید که جزئیات در آن کاملا رعایت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *